Články

Citlivost

Toto téma jsem si donedávna myslela, že se mě netýká, byť jsem byla upozorňována okolními signály a přicházely různé nápovědy, nebyl ještě ten správný čas toto téma uvidět a otevřít.
Čím více jdu svou cestou a odhazuji pláště zapomnění, se má citlivost stupňuje. Řekla bych, že jsem to začala více vnímat s mými dětmi, kdy jejich pláč, když se jim něco stalo, byl pro mě opravdu bolestný.
Pak jsem začala vnímat, že když pláčou ostatní děti, cítím to, cítím tu bolest, kterou nyní prožívají a pláču s nima.

A nyní se toto téma otevřelo natolik, že cítím bolest tvůrců v písních, cítím bolest zvířat a také lidí, kteří mi sdělují své životní příběhy. A také cítím, důležitost tohoto vnímání nejen pro sebe, ale také pro kolektiv.
A taky už chápu, proč jsem citlivost své dcery nedávala. Přišla mi ukňouraná a přecitlivělá. Jen mi ukazovala tu část, kterou jsem leta letoucí ignorovala. Musíš být silná, musíš být statečná, musíš to vydržet říká se. A tak jsem se stala silnou(doslova) a statečnou a vše držela a vydržela. Odbíhala jsem od svých citů a sama od sebe do světa iluzí, představ a domněnek. Otáčela jsem se k sobě zády.
Vůbec bych tenkrát netušila, jak moc k životu potřebuji svoji citlivost, jak je mou nedílnou součástí. Je to přítelkyně, která vás zbystřuje. Když ji přestanete ignorovat, stane se vaším nejlepším průvodcem, kdy už nebudete potřebovat ke své identifikaci extrémy. Stane se vaším navigátorem. Zcitliví vaše vnímání i vaše tělo. Jeho signály budou pro váš čitelnější a snazší pro porozumění. A hlavně citlivost, je spojením s přítomností. Když ji vnímáte, jste tady a teď.

Díky citlivosti se nezvýší senzitivita pouze na vnější svět, ale také na tvůj vnitřní. Více se zintenzivní projev emocí, může docházet k i výbuchům vnitřních sopek. Je to ale jen další krok k sebepoznání a pozornějšímu vnímání vnitřního světa. Naučíš se sledovat, kde jsou tvá zranění, jak reagují na vnější okolnosti a jak můžeš reagovat ty na ně. A v tom vidím obrovskou sílu.

Sílu v CITLIVOSTI.

Krásné dny, Kateřina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *