Články

Iluze

Jako lidi jsme si osvojili takový nešvar. To, co vidíme, bereme jako pravdu, jako fakt. A je nám pak jedno co je za tím nebo před tím, prostě svou myslí už vyhodnotíme nějaké stanovisko. A že je to rychlost blesku! Pak hned přijdou emoce a obrázek o situaci je na světě. A když nepřijdou další informace, abychom si poskládali obraz celý, věříme prostě tomu jednomu dílku velmi neoblomně. A toto by se dalo zapasovat do našeho života a také do dění těchto i minulých dní, týdnů a měsíců…no možná i let. Na základě toho, co nám říkají média, jsme si vybudovali představu o tom, jak vypadá svět, jak vypadá idol krásy pro ženy i muže, jak bychom měli žít, bydlet, vydělávat, stravovat se, vychovávat děti, chovat se ve vztahu, v práci… Tyto pravdy jsou většinou potvrzeny nějakou studovanou autoritou, že tomu nelze nevěřit.

A tak jsme uvěřili všemu, co vidíme, ale odklonili jsme se zcela od toho, co cítíme! Svou pozornost jsme přesunuli ze srdce do mysli a díky tomu nás už po generace velmi kvalitně řídí. Pokud je mysl člověka ve fázi odpojení, a navíc uzavření se, pak je pak velmi těžké, aby do ni vpluly jiné názory a pravdy, protože tam vládne jen jedna pravda. Pokud je mysl odpojena a aspoň trochu otevřena, je na velmi dobré cestě k propojení se srdcem.

My, jakožto celistvá bytost, nemůžeme být odděleni. My jsme stále propojeni, jen sami sobě si nastavujeme oddělení, nebo dovolujeme druhým, aby toto odpojení učinili nebo posilovali. A věříme s existenci odpojení.

Všechny cesty stejně vedou dřív nebo později do lásky a srdce, do vědomé celistvosti a propojení. Vše má své načasovaní.

Pokud chcete uvidět pravdu, začněte se dívat do sebe. Začněte prožívat sebe, začněte se milovat, buďte v sobě. Protože jedině tak, neuniknete své pozornosti.

S láskou, K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *