Články

Samo-zřejmosti

Všímáte si, kolik máte věcí a oblastí, které berete jako samozřejmost? I chování a jednání lidí v určitých situacích bereme jako samozřejmost. Jistota, která se uděje sama, protože to prostě tak je a naše mysl to bere jako za dogmatický standard.

A když se tak SAMO neděje, jsme naštvaní, frustrovaní a vůbec nechápeme, proč se tak stalo. Počítáme vlastně s jevem budoucím, který zatím neexistuje a předpokládáme že je to fakt. Nezdá se vám to jako velmi vtipná iluze, na které tak silně lpíme?

Pokud už jste schopni trochu poodstoupit a nahlédnout na vaši situaci, zjistíte právě, že tato „pojistka“ vás oddaluje od cíle. (Cílem zde rozuměj vnitřní harmonie.) Ono se to možná zdá do jisté míry paradoxní, jenomže vše se děje právě proto, abychom přestali lpět. Abychom něco přestali vnímat jako samozřejmost a vše, co se děje, obdivovali jako dary. Samozřejmost jde ruku v ruce s očekáváním a jak již víme, očekávání může přinášet i zklamání.

Pokud budeme svou pozornost upírat na něco nebo někoho, očekávat a přemýšlet nad tím, jen ubíráme o energii sami sebe. Jako byste na své cestě zahnuli do slepé uličky a čekali na zázrak.

Zvykneme si na samozřejmosti, jako je dostatek jídla, vody, pravidelné výplaty od zaměstnavatele, teplé oblečení, milující zázemí, plodnost a dostatek všeho na co jen pomyslíte. A pak může přijít něco, co vám tento domeček z karet samozřejmosti, jistot a očekávání, zboří. Jak reagujete? Většinou se zboříte taky. Přijde šok. Máte základy postavené na těchto nejistých jistotách, jejichž ztrátu berete jako největší tragédii.

Proto změňte vnímání a buďte vděční za vše co máte. Nechejte se prostoupit vděčností a láskou. Vyměňte jistoty a samozřejmosti za vděčnost a DŮVĚRU. A pokud se stane, že se nějaká jistota z vašeho života odejde, nechejte s ní odejít i všechny emoce a pak ji poděkujte a uvolněte si místo pro nové.

Ať se stane důvěra vaši novou samozřejmostí.

Krásné dny, s láskou, Katka.

P.S.: Pokud toto téma (a nejen toto) je pro vás aktuální a sami si s ním nevíte rady. Je to silné, stále se vracející pocity úzkosti a strachu ze ztráty, odloučení, velký strach z nejistoty, pocit ztráty půdy pod nohama, můžeme do něho nahlédnout při spojení a harmonizaci na dálku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *