Články

Zamilovanost

Jedna z emocí, o které si myslíme že je v pořádku, krásná a správná je zamilovanost. Usmíváme se jak měsíček na hnoji, chodíme s hlavou v oblacích a všechno vidíme a vnímáme skrze filtr zamilovanosti s tzv. růžovými brýlemi. Vše se zdá super… Když to jde podle našich očekávání a představ… Jenže, pokud je zamilovanost v začátcích a iluze lásky není opětovaná, přináší nám tato situace velkou bolest. Tady se můžeme setkat s mylnou interpretací, že láska bolí. Nebolí láska, ale nenaplněné představy o ní. O tom, jak se kdo má chovat, ozývat, psát, co má říkat, jak se má o nás starat nebo dotýkat. V těchto začátcích se vyplaví obrovská bolest, kterou ještě více přiživujeme myšlenkami o tom druhém, iluzemi, které jsme si vysnili a nejsou NAPLNĚNY. Především ženy mají v těchto situacích velký problém tímto stavem, tímto zasvěcením projít.

Pojďme za toto oblouznění a podívejte se za motivy této touhy po uspokojení a naplnění. Kdo za tím je? Duše? Bůh? Nebo jen malá holka, která touží po pozornosti a když už ji trochu má, tak se vzbouří hormony v těle a pak přichází o sebe. Odchází z toho, co celou dobu budovala a všeho se vzdá „ve jménu lásky“! Toto je obrovská iluze, kterou především ženy procházejí. Zamilovanost je emoce stejně jako hněv, vztek nebo radost, když vycházejí z ega. Jak emoce udržujeme aktivní? Díky myšlenkám na spouštěč a přemýšlením o něm. Pokud budeme ve svém středu, v sobě, můžeme i touto zkouškou projít za celkem krátkou dobu. Již nemusíme čekat x měsíců, než nám spadnou růžové brýle. Nyní toto poblouznění lze rozpoznat za velmi krátký čas.

Zamilovanost a další emoce a pozornost k nim, je naprosto vyčerpávající stav. Nejste v sobě, dostáváte se do bubliny mysli, byť tělo prochází emočním procesem také vlivem hormonů, známým jako motýli v břiše.

Pokud dojde i na nějaký dlouhodobější vztah, může toto prozření- „vystřízlivění“ přijít až po několika měsících, přichází návrat k sobě, sundání růžových brýlí a uvidění pravdy, případný rozpad vztahu.Vše je ale v pořádku, tyto situace nám přinášejí ty klíče, které potřebujeme pro další zkušenosti.

Zde není špatný ani on ani ona. Jen si dopřejte čas pro sebe, abyste o sebe nepřišli. Jděte do nadhledu, do svého vnitřního světa, kde nevládne mysl. A ten, na koho čekáte se brzy přidá.

Přeji nám, krásné podzimní dny v lásce. Kateřina